• Theo Beumer

Van Gent Finaleweken: Speelschema nacompetitie KNVB amateurs

EDE De KNVB hanteert voor dit seizoen 2016/2017 een wat andere nacompetitie schema dan voorheen.

Er wordt gewerkt op basis van de eindrangschikking met de volgende paringen:

HPK = hoogst geklasseerde periodekampioen (PK)

MPK = één na hoogst geklasseerde periodekampioen (PK)

LPK = laagst geklasseerde periodekampioen (PK).

Dat betekent dat er in veel gevallen pas na de laatste speelronde 13 mei een definitieve poule en/of wedstrijd indeling gemaakt kan worden.

De sportredactie heeft op basis van de voorliggende gegevens de uitwerking voor zover er 'Edese club' bij betrokken zijn op een rijtje gezet.

Standaardklassen zaterdagvoetbal:

Eerste klasse A DTS Ede en Eerste klasse D Bennekom

De kampioen promoveert naar de hoofdklasse zaterdagvoetbal.

De periodekampioenen zullen samen met de periodekampioenen van de 1e klassen A, B, C en E alsmede de herkansingselftallen van de Hoofdklassen A en B worden opgedeeld in 6 poules van 3 of 4 elftallen.

In de poule zal een wedstrijdenreeks (halve competitie) worden gespeeld. De uiteindelijke poulewinnaars plaatsen zich voor een de volgende ronde waarbij zij onderling zullen strijden voor 3 plaatsen in de hoofdklasse zaterdagvoetbal seizoen 2017/'18.

De indeling Hoofdklasse versus 1e klasse zaterdag met als startdatum 20 mei is:

Poule 1:

1. Nr. 13 HKA 

2. LPK 1A 

3. MPK1B 

Poule 2:

1. HPK 1A 

2. LPK 1E  

3. HPK 1D

Poule 3:

1. Nr. 14 HKA 

2. LPK 1B 

3. HPK 1C

Poule 4:

1. NR 14 HKB 

2. MPK 1D 

3. HPK 1E 

Poule 5:

1. Nr 13 HKB 

2. LPK 1D 

3. MPK 1C 

De poulewinnaars plaatsen zich voor de finale en spelen hierin een thuis- en een uitwedstrijd voor één plaats in de hoofdklasse zaterdag 2017/'18.

Voor de finales gelden de volgende koppelingen:

1. Winnaar poule 2 - Winnaar poule 1

2. Winnaar poule 4 - Winnaar poule 3

3. Winnaar poule 6 - Winnaar poule 5

 

P/D Tweede klasse: Lunteren en Blauw Geel '55

De nummers 11 en 12 van de eerste klasse spelen met de periodekampioenen van de 2e klassen G en H volgens een hiervoor vastgesteld schema wedstrijden in het kader van de nacompetitie voor twee plaatsen in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal.

De nummers 13 en 14 eerste klasse degraderen naar de 2e klasse zaterdagvoetbal.

1e klasse versus 2e klasse zaterdag (thuis en uit)

1e ronde: 20 en 23 mei 2017  

1. Laagste PK 2H - nr. 12 1D   

2. Laagste PK 2G - nr. 11 1D

3. Een na hoogste PK 2G - Hoogste PK 2H

4. Een na hoogste PK 2H - Hoogste PK 2G

 

2e ronde - 27 mei en 3 juni 2017

5. Winnaar 4 - Winnaar 2

6. Winnaar 3 - Winnaar 1

4e klasse A t/m D: Otterlo

De kampioenen promoveren naar de 3e klasse zaterdagvoetbal.

Vierde klasse Otterlo

De periodekampioenen van de 4e klasse A t/m D spelen volgens een vastgesteld schema samen met de herkansers van de 3e klassen voor 12 plaatsen in de 3e klasse zaterdagvoetbal.

3e klasse - 4e klasse zaterdag

Ronde 1 - 20 mei 2017 en 23 mei 2017

1. Hoogste PK 4B - nr. 11 3B 

2. Hoogste PK 4A - nr. 11 3A 

3. Hoogste PK 4C - nr. 11 3C

4. Hoogste PK 4D - nr. 11 3D

Winnaars wedstrijden hierboven vermeld (1 t/m 4) naar de 3e klasse.

Verliezers naar de 2e ronde. Winnaars van die wedstrijden spelen komend seizoen ook in de 3eklasse.

Ronde 2 - 27 mei 2017 en 3 juni 2017

5. Laagste PK 4A - verliezer wedstrijd 1 

6. Laagste PK 4B - verliezer wedstrijd 2 

7. Laagste PK 4D - verliezer wedstrijd 3 

8. Laagste PK 4C - verliezer wedstrijd 4 

Ronde 2 - 20 mei 2017 en 27 mei 2017

9. 1 na hoogste PK 4A - nr. 12 

10. 1 na hoogste PK 4B - nr. 12

11. 1 na hoogste PK 4C - nr. 12

12. 1 na hoogste PK 4D - nr. 12 3D.

Als er ploegen in punten gelijk eindigen op plaatsen, die in aanmerking komen voor de nacompetitie, dan geldt in de hoofdklasse tot en met de 4e klasse WEL het doelsaldo.

Eindigen er in dezelfde klassen ploegen in punten gelijk op plaatsen, die recht geven op het kampioenschap of directe degradatie, dan telt NIET het doelsaldo, maar volgt er een beslissingswedstrijd.

Onderstaande is te vinden op de eindrangschikking:

HPK = hoogst geklasseerde periodekampioen

MPK = één na hoogst geklasseerde periodekampioen

LPK = laagst geklasseerde periodekampioen

Vierde klasse H West Fortissimo

Zaterdag 20 mei 2017 14.30:

A Laagstgeklasseerde PK 4e klasse H - Nr. 12 3e klasse D

B Laagstgeklasseerde PK 4e klasse G - Nr. 11 3e klasse D

C Een na hoogst geklasseerde PK 4e klasse G - Hoogstgeklasseerde PK 4e klasse H

D Een na hoogst geklasseerde PK 4e klasse H - Hoogstgeklasseerde PK 4e klasse G

zaterdag 27 mei 2017 14.30:

A Nr. 12 3e klasse D - Laagstgeklasseerde PK 4e klasse H

B Nr. 11 3e klasse D - Laagstgeklasseerde PK 4e klasse G

C Hoogstgeklasseerde PK 4e klasse H - Een na hoogst geklasseerde PK 4e klasse G

D Hoogstgeklasseerde PK 4e klasse G Een na hoogst geklasseerde PK 4e klasse H

De winnaars plaatsen zich voor de tweede ronde.

zaterdag 3 juni 2017 14.30:

E: Winnaar C - Winnaar A

F: Winnaar D - Winnaar B

zaterdag 10 juni 2017 14.30

E: Winnaar A - Winnaar C

F: Winnaar B - Winnaar D

Winnaars wedstrijden E en F promoveren naar de derde klasse

De sportredactie zal zo spoedig mogelijk na het speelweekeinde 13 mei de gegevens, voor zover van belang voor 'Edese' ploegen invullen.

Zondagvoetbal FC Jeugd

Zondag 21 mei 2017 14.00:

A Laagstgeklasseerde PK 3e klasse D - Nr. 12 2e klasse B

B Laagstgeklasseerde PK 3e klasse C -  Nr. 11 2e klasse B

C Een na hoogst geklasseerde PK 3e klasse C - Hoogstgeklasseerde PK 3e klasse D

D Een na hoogst geklasseerde PK 3e klasse D - Hoogstgeklasseerde PK 3e klasse C

Zondag 28 mei 2017 14.00:

A Nr. 12 2e klasse B - Laagstgeklasseerde PK 3e klasse D

B Nr. 11 2e klasse B - Laagstgeklasseerde PK 3e klasse C

C Hoogstgeklasseerde PK 3e klasse D - Een na hoogst geklasseerde PK 3e klasse C

D Hoogstgeklasseerde PK 3e klasse C - Een na hoogst geklasseerde PK 3e klasse D

De winnaars van deze wedstrijden plaatsen zich voor de volgende ronde:

Maandag 5 juni 2017 14.00:

Winnaar C - Winnaar A

Winnaar D - Winnaar B

Zondag 11 juni 2017 14.00:

Winnaar A - Winnaar C

Winnaar B - Winnaar D

De winnaars komen in het seizoen 2017/2018 uit in de tweede klasse.